DevMeetings
dodane 29.sierpnia 2011, o godz. 17:06 przez DevMeetings
źródło: devmeetings.pl   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Bazy danych NoSQL - naturalny storage dla aplikacji JavaScript

Chciałbym Was zainteresować DevMeetingiem, czyli bezpłatnym (!) spotkaniem dla zaawansowanych software developerów, który odbędzie się w Warszawie w dniu 10 września. Temat spotkania to NoSQL-owy storage danych w aplikacjach JS. Proponujemy Wam DevMeeting poświęcony nowościom w świecie baz danych. Przyjrzymy się istniejącym rozwiązaniom i przeanalizujemy ich słabości i zalety - również w porównaniu z bazami relacyjnymi. Jak to jednak na DevMeetingach bywa - najwięcej miejsca poświęcimy aspektom praktycznym. Z doświadczenia wiemy, że nie jest łatwo zamienić myślenie w kategoriach rachunku zbiorów na podejścia typu map-reduce i podobne. Nierelacyjne bazy danych wymagają bowiem zupełnie nowego podejścia, zarówno w kwestii organizacji danych, jak i (a może przede wszystkim) sposobu zadawania zapytań. Dla kogo przeznaczone jest ten DevMeeting? Od uczestników wymagana jest znajomość SSJS, a zwłaszcza dobre zrozumienie JSON-a. Przyda się znajomość Node.JS. Oczywiście niezbędna jest wiedza z tematu baz danych, SQL oraz projektowania aplikacji internetowych. Reasumując: zapraszamy webdeveloperów z krwi i kości. Jeśli jednak jesteś senior developerem od urodzenia rozmawiającym SQL-em, znajdzie się miejsce i dla Ciebie. Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracji dostępne są tutaj: http://devmeetings.pl/trainings/bazy-nosqlowe-naturalny-storage-aplikacji-jsowych Warto podkreślić, że nie zaczynamy od zera, będziemy bazować na przemyśleniach i obserwacjach poczynionych podczas DevCampa poświęconego SSJS. Jeżeli chcesz zapoznać się z efektami naszych dotychczasowych prac koniecznie odwiedź też http://devcamps.pl Gdyby ktoś z Was zastanawiał się co to jest DevMeeting i jaka atmosfera tam panuje to zapraszam do zapoznania się z przykładowymi relacjami z poprzednich spotkań: http://devmeetings.pl/trainings/programowanie-aplikacji-mobilnych-w-javascript/26-marca/report http://devmeetings.pl/trainings/javascript-na-serwerze-ringojs-v8cgi-i-nodejs/18-czerwca/report    więcej »
pogrzeb ten link!
Bazy danych NoSQL - naturalny storage dla aplikacji JavaScript - twitter Bazy danych NoSQL - naturalny storage dla aplikacji JavaScript - facebook Bazy danych NoSQL - naturalny storage dla aplikacji JavaScript - delicious Bazy danych NoSQL - naturalny storage dla aplikacji JavaScript - stumbleupon
kategoria: JavaScript   Bazy danych  
odwiedzin: 935   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama