paduda
dodane 09.września 2010, o godz. 08:21 przez paduda
źródło: maciej-progtech.blogspot.com   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Czy można zrobić nie-pełny serwer OPC UA? Co z urządzeniami Embedded/PLC? [PL]

Niniejszy wpis jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczących implementacji serwera OPC UA, z którymi spotykam się od czasu do czasu: *„Słyszałem, że OPC UA łączy ze sobą sposoby dostępu do danych aktualnych (Data Access, DA), historycznych (Historical Data Access, HDA), o zdarzeniach (Allarms & Events, A&E lub Alarms & Conditions, A&C) i innych typów danych. Mnie interesuje tylko prosty serwer DA, czy muszę zaimplementować lub zakupić od razu również HDA i A&E?” *„Podobno serwer OPC UA, oferuje usługi jako serwisy, które są rejestrowane, aby klient mógł je odszukać i nawiązać połączenie. Zakładając, że chcemy więc tylko przesłać wartości danych, czy wystarczy jeżeli nie zaimplementujemy całego serwera OPC UA, ale tylko pewien serwis, który odpowiednio zarejestrujemy?” *„Interesuje mnie proste udostępnianie dane, czy mogę wybrać pewne usługi serwera OPC UA, zaimplementować je i poinformować wszystkich, że mam serwer OPC UA o „nie pełnej funkcjonalności” ?”    więcej »
pogrzeb ten link!
Czy można zrobić nie-pełny serwer OPC UA? Co z urządzeniami Embedded/PLC? [PL] - twitter Czy można zrobić nie-pełny serwer OPC UA? Co z urządzeniami Embedded/PLC? [PL] - facebook Czy można zrobić nie-pełny serwer OPC UA? Co z urządzeniami Embedded/PLC? [PL] - delicious Czy można zrobić nie-pełny serwer OPC UA? Co z urządzeniami Embedded/PLC? [PL] - stumbleupon
kategoria: Inne   Ogólnie o programowaniu  
odwiedzin: 730   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama