burczu
dodane 27.lutego 2014, o godz. 07:58 przez burczu
źródło: burczu-programator.pl   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Kontrolery asynchroniczne w ASP.NET MVC 4

W dzisiejszym wpisie poruszę temat tworzenia kontrolerów asynchronicznych a właściwie asynchronicznych akcji kontrolera. W tworze tym wykorzystuje się programowanie wielowątkowe przy użyciu słów kluczowych „async” oraz „await” wprowadzonych we frameworku .NET 4.5. Może nam się to przydać w sytuacji przetwarzania żądania wykonującego wiele operacji wejścia/wyjścia, silnie obciążającego połączenie sieciowe lub procesor. Opisywanej asynchroniczności nie należy mylić z JavaScript’owymi żądaniami asynchronicznymi czyli AJAX’em… Chodzi tutaj o asynchroniczne wykorzystanie puli wątków roboczych. Tradycyjna akcja kontrolera w ASP.NET MVC wykonywana jest przez dany wątek od początku do końca, co oznacza, że wątek ten jest w tym momencie zablokowany. Jest to o tyle marnotrawstwo zasobów, że wątek taki tak naprawdę nic nie robi, tylko czeka aż procesor zakończy obliczenia. Rozwiązaniem tego problemu są właśnie opisywane dziś akcje asynchroniczne – pozwalają one na zwolnienie wątków roboczych serwera aplikacji na czas dłuższych obliczeń, w celu umożliwienia im przetwarzania innych żądań przychodzących w tym czasie do serwera.    więcej »
pogrzeb ten link!
Kontrolery asynchroniczne w ASP.NET MVC 4 - twitter Kontrolery asynchroniczne w ASP.NET MVC 4 - facebook Kontrolery asynchroniczne w ASP.NET MVC 4 - delicious Kontrolery asynchroniczne w ASP.NET MVC 4 - stumbleupon
kategoria: .NET   Blogi  
odwiedzin: 501   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama