DevMeetings
dodane 29.sierpnia 2011, o godz. 17:12 przez DevMeetings
źródło: devmeetings.pl   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Middle-End w oparciu o ServerSide JS

Zapraszamy na kolejne bezpłatne spotkanie dla zaawansowanych software developerów. Tym razem spotykamy się w Krakowie w dniu 24 września 2011, a tematem będzie wykorzystanie Node.ja nako middle-end. Backend blisko frontendu Język przeglądarkowy, jakim jest JavaScript, doskonale sprawdzi się po stronie serwera kiedy dalej będzie operował w rozumieniu zbliżonym do przeglądarki. Najbanalniejszym przykładem niech będzie walidacja danych. Z powodów bezpieczeństwa musimy często powtarzać walidację kliencką (która de facto służy przede wszystkim wygodzie użytkownika) po stronie serwera, mimo że często jej logika jest identyczna. Możliwość stworzenia mechanizmu walidacji w tym samym języku dla klienta i serwera pozwala znacząco uprościć cały proces. Przegladarka zintegrowana w serwer? W jakim celu? A jeżeli nasz serwer miałby zachowywać się jak przeglądarka i produkować na wyjściu statyczny kod? Może się wydać to zbędne, ale często mamy do czynienia z przeglądarkami, które zwyczajnie nie są w stanie zapewnić płynności działania dla dynamicznych i złożonych stron. Weźmy za przykład przeglądarki mobilne lub starsze wersje Internet Explorera. Middle-end działający jak przeglądarka może rozpoznać z jakim klientem mamy do czynienia i odciążyć przeglądarkę od złożonej, dynamicznej generacji obiektów DOM. Taka implementacja, bez języka JavaScript w części serwerowej, byłaby niezwykle niewygodna. Zastosowania, praktyka i pragmatyzm Proponujemy Wam DevMeeting zajmujący się bardzo praktycznymi aspektami użycia server-side JavaScript. Porozmawiamy o problemach, które naturalnie i łatwiej jest rozwiązać z użyciem tego języka. I jak zawsze na DevMeetingach – zbudujemy działającą aplikację. Zagadnienia: - zastosowania SSJS – gdzie warto stosować - techniki i wzorce przy projektowaniu aplikacji SSJS Node.JS jako middle-end - integracja SSJS (Node.JS, RingoJS, V8CGI) z istniejącymi rozwiązaniami (np. PHP, Java) Dla kogo? Ze względu na specyfikę tematu, wymagamy doskonałej znajomości języka JavaScript. Niezbędna będzie również znajomość rozwiązań serwerowych, ze wskazaniem na Node.JS oraz wiedza ogólna w takich tematach jest serwisy REST, współbieżność, protokół HTTP, itp. Formularz rejestracji: http://devmeetings.pl/trainings/middle-end-w-oparciu-o-serverside-js    więcej »
pogrzeb ten link!
Middle-End w oparciu o ServerSide JS - twitter Middle-End w oparciu o ServerSide JS - facebook Middle-End w oparciu o ServerSide JS - delicious Middle-End w oparciu o ServerSide JS - stumbleupon
kategoria: JavaScript   Web design  
odwiedzin: 870   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama