Maciej Zbrzezny
dodane 05.stycznia 2012, o godz. 13:07 przez Maciej Zbrzezny
źródło: maciej-progtech.blogspot.com   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Operacje LINQ na obserwowalnych kolekcjach w Reactive Extension

Niniejszy post jest kontynuacją cyklu o Reactive Extensions dla .NET ([RX 1], [RX 2], [RX 3], [RX 4], [RX 5], [RX 6], [RX 7], [RX 8]), dotyczyć on będzie możliwości wykorzystania LINQ na obserwowalnych kolekcjach i w RX. W uproszczeniu Language INtegrated Query (LINQ) to część technologii .NET i umożliwia zadawanie pytań na obiektach, a składnia LINQ przypomina trochę SQL (patrz Wikipedia). Cechą charakterystyczną LINQ jest to, że operuje ona na dowolnych kolekcjach oferujących iterator (czyli operuje na IEnumerable). Więcej na temat iteratora i IEnumerable wspominane było w artykule: "Kolekcje, to podstawa, czyli wprowadzenia do Reactive Extensions część 2". Warto również pamiętać, że siła i bogactwo LINQ tkwi w metodach rozszerzających dla kolekcji. Nie ważne, więc czy skorzystamy ze specjalnej składni (typu: from sth in sth select sth), czy wykorzystamy bezpośrednio metody rozszerzające. W tym wpisie jednak nie pora na tłumaczenie, czym jest LINQ, istotna jest możliwość wykorzystania LINQ na obserwowalnych kolekcjach. Dzięki takiemu podejściu przekształcamy pewną obserwowalną kolekcję w inną o zadanych przez nas parametrach.    więcej »
pogrzeb ten link!
Operacje LINQ na obserwowalnych kolekcjach w Reactive Extension - twitter Operacje LINQ na obserwowalnych kolekcjach w Reactive Extension - facebook Operacje LINQ na obserwowalnych kolekcjach w Reactive Extension - delicious Operacje LINQ na obserwowalnych kolekcjach w Reactive Extension - stumbleupon
kategoria: .NET   C#  
odwiedzin: 1072   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama