Maciej Zbrzezny
dodane 13.kwietnia 2010, o godz. 06:04 przez Maciej Zbrzezny
źródło: maciej-progtech.blogspot.com   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Profile w OPC UA - Wstęp

OPC Unified Architecture (OPC UA) łączy funkcjonalności znane z poprzednich wersji OPC, jak OPC DA, OPC HDA, OPC A&E oraz dodatkowo wprowadza nowe funkcjonalności jak metody, czy zdarzenia historyczne. Oczywiście nie każda aplikacja wykorzystująca OPC UA musi wspierać wszystkie funkcje opisane we wszystkich (kilkunastu) specyfikacjach definiujących technologię OPC UA. Dobrym przykładem może być serwer OPC UA, który jest uruchomiony na urządzeniu typu sterownik przemysłowy, a który raczej ze względu na bardzo ograniczoną pamięć urządzenia nie będzie udostępniał danych o charakterze historycznym, może nie udostępniać szyfrowania, itd. . Podobnie w przypadku oprogramowania typu klient OPC UA, wśród których na pewno będą tylko takie aplikacje, które będą obsługiwać tylko dane bieżące, inne będą obsługiwać tylko zdarzenia, itp... W związku z tą różnorodnością i aby użytkownicy technologii lepiej mogli dobrać aplikacje, które będą ze sobą współpracować, OPC UA wprowadza tzw. Profile.    więcej »
pogrzeb ten link!
Profile w OPC UA - Wstęp - twitter Profile w OPC UA - Wstęp - facebook Profile w OPC UA - Wstęp - delicious Profile w OPC UA - Wstęp - stumbleupon
kategoria: Inne  
odwiedzin: 685   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama