paduda
dodane 23.stycznia 2011, o godz. 13:36 przez paduda
źródło: maciej-progtech.blogspot.com   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

SpecialFolders i zmienne systemowe w definicji TraceListener'a [PL]

Wpisy na temat śledzenia i logowania w .NET pojawiały się już wcześniej na tym blogu (np. „Śledzenie i logowanie zdarzeń (tracing and logging) na platformie .NET (przykłady w oparciu o C#).” i „Śledzimy w .NET dalej (dzisiaj uruchomimy własny podsłuch)”). Mechanizm wykorzystania elementów platformy .NET, jak: TraceSource, TraceListener i innych związanych z nimi jest dość wygodny, tym bardziej, że są dostępne gotowe klasy typu TraceListener zapisujące w plikach logi przy pomocy XML-a lub w których każdy element jest oddzielony jakimś znakiem rozdzielającym (np. przecinkiem, czy średnikiem). Te klasy to XmlWriterTraceListener lub DelimitedListTraceListener. Klasy te można łatwo utworzyć w pliku app.config przekazując nazwę pliku, do którego zostanie zapisany log. Niestety w nazwie pliku trzeba posłużyć się pełną ścieżką, by móc w pełni kontrolować jego lokalizację, w przeciwnym razie plik zostanie utworzony w kartotece, z której uruchamiana jest aplikacja. Zobaczmy jak można spowodować, by w nazwie wykorzystywać dodatkowo „foldery specjalne” i zmienne systemowe.    więcej »
pogrzeb ten link!
SpecialFolders i zmienne systemowe w definicji TraceListener'a [PL]  - twitter SpecialFolders i zmienne systemowe w definicji TraceListener'a [PL]  - facebook SpecialFolders i zmienne systemowe w definicji TraceListener'a [PL]  - delicious SpecialFolders i zmienne systemowe w definicji TraceListener'a [PL]  - stumbleupon
kategoria: .NET   Microsoft   Windows   C#   Blogi  
odwiedzin: 1266   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama