paduda
dodane 10.czerwca 2010, o godz. 08:13 przez paduda
źródło: maciej-progtech.blogspot.com   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

System.Web.UI.WebControls.GridView i TemplateField, czyli wygodniejsza wizualizacja i edycja

GridView jest bardzo często wykorzystywany do wyświetlania danych typu tabelarycznego (np. lista umów w systemie), wystarczy że podepniemy się do obiektu (np. DataSet'a), który zawiera zestaw danych, które chcemy wyświetlić i już mamy ładną tabelkę na stronie. W prosty sposób można dodać kolejną funkcjonalność: edycji, czy kasowania elementów, w tym celu wystarczy wykonać kilka kliknięć i już... Gorzej, gdy nasz zestaw danych (nasza tabela) zawiera odwołania do innych tabel, np. tabela UMOWY jest powiązana z inną tabelą KONTRAHENCI i w ten sposób wskazywane jest powiązanie, z kim umowa jest podpisywana lub dla kogo jest ona wykonywana. Zwykle takie powiązanie jest realizowane przez klucze obce, np. identyfikatory wskazujące na wiersze w innych tabelach. Oczywiście wyświetlanie identyfikatora (liczby, czy GUID'a) jest bez sensu, wolelibyśmy przecież widzieć konkretną nazwę. Okazuje się, że jest to proste do wykonania, a z pomocą przychodzi TemplateField.    więcej »
pogrzeb ten link!
System.Web.UI.WebControls.GridView i TemplateField, czyli wygodniejsza wizualizacja i edycja - twitter System.Web.UI.WebControls.GridView i TemplateField, czyli wygodniejsza wizualizacja i edycja - facebook System.Web.UI.WebControls.GridView i TemplateField, czyli wygodniejsza wizualizacja i edycja - delicious System.Web.UI.WebControls.GridView i TemplateField, czyli wygodniejsza wizualizacja i edycja - stumbleupon
kategoria: .NET   HTML / CSS   How to   Microsoft   Usability, użyteczność   Inne   C#  
odwiedzin: 1610   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama