Enovatio
dodane 07.czerwca 2013, o godz. 12:59 przez Enovatio
źródło: www.support-online.pl   |   wszystkie wiadomości z tego serwisu
RSS  /  Mail
develway - linki IT, wiadomości IT, wiadomości dla programistów - RSS, Twitter

Windows PowerShell. Wykorzystanie w Active Directory.

Windows PowerShell. Wykorzystanie w Active Directory Powłoka Windows PowerShell oferuje ponad 130 standardowych narzędzi wiersza polecenia, jest to język skryptów ukierunkowany na administrację oraz spójną składnię i narzędzia. Powłoka Windows PowerShell przyspiesza automatyzację zadań administrowania systemem, jak usługi Active Directory, serwer terminali oraz internetowe usługi informacyjne (IIS) 7.0. Powiększa również zdolność organizacji do pokonywania problemów z zarządzaniem systemami charakterystycznych dla danego środowiska. W tym artykule przedstawiono jak można wykorzystać PowerShell do stworzenia jakiejkolwiek liczy użytkowników a także ich anulowanie w Active Directory. Aby stworzyć użytkownika należy: 1. Zastosować odpowiedniego dostawcę do sieci 2. Połączyć się z kontenerem dla użytkowników 3. Ustalić domenę 4. Określić dla obiektu klasę User 5. Połączyć z Active Directory 6. Utworzyć użytkownika za pomocą metody Create 7. Przekazać przynajmniej jeden atrybut sAMAccountName w metodzie Put 8. Zastosować SetInfo() wpisując tym samym użytkownika do Active Directory. Po zrealizowaniu poniższego skryptu utworzy się zgodnie ze wskazanym miejscem 10 nowych użytkowników: .... czytaj dalej na http://www.support-online.pl/artykuly/power_shell.html Artykuł opracował Paweł Jaroszewicz z firmy Support Online Sp. z o.o. e-mail: support@so.com.pl tel: 22 335 28 00 www.support-online.pl Źródło opracowanie własne.    więcej »
pogrzeb ten link!
Windows PowerShell. Wykorzystanie w Active Directory. - twitter Windows PowerShell. Wykorzystanie w Active Directory. - facebook Windows PowerShell. Wykorzystanie w Active Directory. - delicious Windows PowerShell. Wykorzystanie w Active Directory. - stumbleupon
kategoria: Microsoft   Windows  
odwiedzin: 502   |   komentarzy: 0   |  język: polski   |   kto głosował na tę wiadomość?

Komentarze

musisz się zalogować, aby dodać komentarz
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej wiadomości.
poczekalnia newsów
wiadomości, które czekają na Wasze głosy
nowe
wiadomości, które dopiero co uznaliście za ciekawe
hity tygodnia
popularne wiadomości z ostatniego tygodnia
hity miesiąca
popularne wiadomości z ostatniego miesiąca
top all-time
najpopularniejsze wiadomości w serwisie

czym jest develway?

Develway jest serwisem, w którym znajdziesz aktualne informacje z zakresu szeroko-pojętej branży IT. Dziel się wiedzą i korzystaj z tego, czym dzielą się inni. Poszerzaj swoją wiedzę i buduj prawdziwą społeczność specjalistów z branży IT.

Mamy już dodane 1762 wiadomości i 460 zarejestrowanych użytkowników.

popularne

ostatnio dodane

Reklama